Program do faktur dla klienta – wielki atut biura rachunkowego

Obecnie istnieje wiele różnych programów do wystawiania faktur które są w powszechnym użyciu w wielu firmach. Niestety, nie w każdym przypadku mogą one współpracować z programami stosowanymi w poszczególnych biurach rachunkowych; sprawia to, że ich pracownicy muszą tracić sporo czasu na żmudne, ręczne przepisywanie faktur. Warto w takim razie rozważyć możliwość udostępnienia swoim klientom odpowiedniego programu do obsługi faktur – może się to odbywać w ramach standardowej współpracy.

Samo wybranie odpowiedniego programu do księgowości często jest ważnym pytaniem przed którym stają przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający prowadzenie swojej działalności. Nierzadko początkujący biznesmeni zwracają się z takimi właśnie pytaniami do biur rachunkowych albo po prostu skupiają się na ofertach wyłącznie takich biur, które przekazują swoim klientom odpowiedni program już na początku współpracy. Przez ostatnie lata na rynku tym można było zauważyć ze strony biur rachunkowych znaczny wzrost zainteresowania możliwością kupienia dla siebie odpowiedniego programu księgowego, za pomocą którego można szybko i bez problemów udostępniać faktury klientom. Z takiej formy współpracy pomiędzy biurem a jego klientamy wynika całe mnóstwo ważnych korzyści, z których mogą korzystać obie strony. Wielu właścicieli takich biur popełnia istotny błąd uważając, że sposób prowadzenia sprzedaży jest sprawą w pełni indywidualną, którą powinien przejmować się wyłącznie klient. Dzięki dawaniu klientom w tym zakresie szerszych możliwości biuro rachunkowe samo optymalizuje swoją działalność; sama możliwość importu wystawianych faktur do programu księgowego jest tylko jedną z wielu rzeczy, na które trzeba tutaj zwrócić uwagę. Jednym z powodów dla których warto mieć w swojej ofercie program do faktur dla klientów jest to, że niesie to ze sobą po prostu ogromną wygodę w księgowaniu. Otrzymujemy tutaj możliwość automatycznego przenoszenia wystawionych przez klienta faktur do bazy danych w programie księgowym. Taka funkcja należała do pierwszych, która znalazła się w "arsenale" aplikacji Saldeo. Z możliwością importu faktur spotkamy się w przypadku większości programów, przez co naprawdę warto z niej korzystać. Wszystkie dokumenty w takich programach są zawsze dokładnie analizowane. Otrzymujemy dzięki temu pewność co do tego, że będą one w pełni poprawne pod względem merytorycznym. Program do fakturowania jest dostępny online – wystarczy jedynie zwykła przeglądarka internetowa. Sprawia to, że możemy z niego korzystać o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko akurat go potrzebujemy.

Stosowanie jednakowego programu przez biuro i klienta również jest bardzo ważne. Dzięki temu można znacznie ujednolicić wszystkie procedury, zwiększając w taki sposób wydajność pracy. Korzystanie z takich programów w pewnym sensie jest również kwestią prestiżową. Pozwala to na wyprzedzenie konkurencji i pokazanie klientom, że nasze biuro zawsze zapewnia dostęp do najnowocześniejszych technologii.

 

16 sierpnia 2015